En çok tercih edilen browser’ların başını Google Chrome çekmektedir.

Kısaca Browser Nedir ?

İnternet sayfalarına ulaşmamızı sağlayan yazılım ve programlara browser adı verilmektedir. Bunun bir diğer adı da tarayıcıdır. Biraz daha kolay bir dille ifade edersek internete bağlanırken her gün kullandığımız Google Chrome, Mozilla, İnternet Explorer gibi platformlar birer browser yani tarayıcıdır. Ve eğer bu platformlar olmasaydı bugün internete bağlanmak söz konusu olmayacaktı.

Google Chrome için tıpkı bilgisayarda olduğu gibi Chrome’un da kendine özgü kötü amaçlı yazılımları temizleme özelliği bulunuyor. Herhangi bir uzantıdan, internet sitesinden veya bilgisayarınızdan Chrome tarayıcısına herhangi bir reklam veya sizin istediğiniz dışında yazılım bulaştığı zaman bu aracı kullanarak Chrome tarayıcısını temizlemeniz mümkün.

Yazının devamı

Chrome Story tarafından yapılan son keşifte, Chromium Gerrit’te etkinleştirilebilecek ve web sitelerini olabildiğince hızlı çalışmaya zorlayacak bir sisteme dair detaylar ortaya çıktı.

Ancak bunun yanında elbette bazı kısıtlamalar geliyor. Mod ile birlikte resim boyutları, sayfadaki resim sayısı ve daha fazlasına sınırlama geliyor. Yeni yöntemde, bir web sayfasında gördüğünüz neredeyse her şeyin daha hızlı yüklenmesini sağlayacak daha hafif versiyonları bulunuyor.

“Asla Yavaşlama” modu hala test aşamasında olduğundan dolayı yakın zamanda tarayıcıya gelmesi beklenmiyor. Ancak eğer varsayılan olarak Chrome’a entegre edilirse, geliştiricilerden bazı tepkiler gelebileceği düşünülüyor.

Yazının devamı

Daha önce bağlanmış olduğumuz Wifi ağlarının şifrelerini nasıl öğrenebiliriz ?

Başlat’a girdikten sonra “CMD” veya “Komut” yazarak, komut satırının açılmasını sağlıyoruz.
Komut satırı açıldığında aşağıdaki komutu girin:

netsh wlan show profiles

Yazının devamı

Web sayfama hoş geldiniz. 2012 yılında yayın hayatına başlayan blog sayfamız yayın hayatına devam etmektedir….