Google, Chrome Tarayıcı İçin “Asla Yavaşlama” Modu Üzerinde Çalışıyor

Chrome Story tarafından yapılan son keşifte, Chromium Gerrit’te etkinleştirilebilecek ve web sitelerini olabildiğince hızlı çalışmaya zorlayacak bir sisteme dair detaylar ortaya çıktı.

Ancak bunun yanında elbette bazı kısıtlamalar geliyor. Mod ile birlikte resim boyutları, sayfadaki resim sayısı ve daha fazlasına sınırlama geliyor. Yeni yöntemde, bir web sayfasında gördüğünüz neredeyse her şeyin daha hızlı yüklenmesini sağlayacak daha hafif versiyonları bulunuyor.

“Asla Yavaşlama” modu hala test aşamasında olduğundan dolayı yakın zamanda tarayıcıya gelmesi beklenmiyor. Ancak eğer varsayılan olarak Chrome’a entegre edilirse, geliştiricilerden bazı tepkiler gelebileceği düşünülüyor.

Bununla birlikte yeni modun aynı anda onlarca sekmeyi açık halde kullanan ve sitenin sadece metin içeriği ile ilgilenen kullanıcılar için oldukça faydalı olabileceği belirtiliyor. Eğer Safari’nin Okuma Modunda olduğu gibi “Asla Yavaşlama” modu kendisini sitelerin daha hızlı yüklenmesi için entegre edebilirse, bu Chrome için oldukça büyük bir gelişme olabilir.

Ancak Google gelirlerinin çok büyük bir bölümünü reklamlardan elde ettiğinden dolayı bunun gerçekleşme ihtimali bir hayli düşük görünüyor.